«Ja mēs būtu gudrāki valsts vadīšanā un ekonomikas vadīšanā, tad mums labāk būtu saglabāt savu latu ilgāk. Bet mums nav tādas pieredzes,» intervijā aģentūrai LETA sacīja LPS pārstāvis.
Viņaprāt, Latvija varētu arī tikpat labi neiestāties eirozonā, taču mums nav pieredzes, ko varētu darīt, kā rīkoties citādāk. Kā piemēru viņš minēja Poliju, kur visu laiku ir bijusi sava monetārā sistēma, un situācijā, kad valstij bija problēmas ar eksportu, Polija nedaudz devalvēja zlotu.
«Latvija arī varēja devalvēt latu, taču mēs nekad neesam to izmantojuši - tieši instrumentu, kas varētu dot labumu, kas palielina mūsu produktu vērtību un eksportu. Ja mēs to nekad neesam izmantojuši, rodas iespaids, ka mēs to nemaz neprotam,» sprieda Pūķis. Par vāju sasniegumu esot uzskatāma turēšanās pie paritātes lata kursa, jo ar to tiek galā pat tāda valsts kā Moldova, un tas ir primitīvs veids. Taču, lai kaut kas šajā ziņā mainītos, esot jānomaina viss Latvijas bankas sastāvs.
Tāpēc, ņemot vērā realitāti un nevis emocijas, labāk eirozonā ir iestāties pēc iespējas ātrāk, nevis tāpēc, ka tas ir labi pats par sevi, noteica Pūķis.
Latvija eirozonai plāno pievienoties 2014.gadā.