+371 80 80 80 80

Zelts: cik ātri mēs sasniegsim 1800$ par unci?

Preču tirgus analītiķis Aleksejs Puhajevs no neatkarīgās analītiskās aģentūras "Investkafe" stāsta savā apskatā par tekošo situāciju zelta tirgū, kā arī spriež par to, pie kādiem noteikumiem zelts var pārkāpt svarīgu atzīmi 1800$ par unci.

"Pakāpeniski zelta cenas tuvojas stratēģiski svarīgai atzīmei 1800$ par unci, pie izejas caur to kotējumu pieaugums var strauji paātrināties.

Pagaidām pārvarēt šo slieksni traucē nenoteiktība globālajos tirgos, ko izsauc Eiropas politiķu kavēšanās parāda krīzes pretdarbības jautājumā.

Tomēr, neskatoties uz to, ir nopietni fundamentāli faktori, kas uzturēs zelta cenu pieaugošo virzību.

Atvieglotu kredītu sniegšanas programmas otrā etapa (LTRO II) palaišana var kļūt par katalizatoru vēl vienam investoru bēgšanas mēģinājumam uz aktīviem, "kas aizsargā" no inflācijas.

Pie kam, ja kreditēšanas programma sasniegs maksimālo atzīmi 1trlj.Euro, zelta fjučersa kotējumi pietiekami ātri atgriezīsies pie pagājušā gada augusta atzīmēm. Un tas, neskatoties uz to, ka investori no gada sākuma jau varēja nopelnīt uz zelta pieaugošo virzību 12%.

Kā uzskata Goldman Sachs analītiķi, pārrāvums starp tekošām cenām un fundamentāliem rādītājiem ir vēl pārāk liels un tas ļaus saglabāt instrumentam savu pievilcīgo pieauguma dinamiku gada garumā.

Bez tam, jāņem vērā, ka centrālās bankas nebeidz palielināt zelta stieņu pirkuma apjomus. Pieprasījuma pieaugums janvārī vērojams no Kazahstānas, Turcijas, Baltkrievijas puses, kas kopā iegādājušies vairāk kā 538 tūkst.trojas unces.

Tādu dinamiku nodrošina tas, ka attīstošās valstis spiestas pirkt zeltu, lai diversificētu zelta valūtas rezerves uz pastiprinošos krīzes parādību pasaules ekonomikā fona.

Un tomēr nepieciešams atzīmēt, ka pieprasījuma lielā pieauguma galvenais iemesls ir tieši investīciju sektors. Tikai par pagājušo gadu gada pieprasījums palielinājās salīdzinājumā ar 2010.gadu par 5% - līdz 1,641 mlj.t, kas naudas ekvivalentā tekošajās cenās sasniedz 82,9$ mljrd..

Līderi ir Indija, Ķīna un Eiropa, kas kopā ģenerē 55% pieprasījuma globālajā juvelieru tirgū un 49% kopējā globālā pieprasījuma.

Bet tomēr sakarā ar to, ka Eiropas parāda krīze izrādījās daudz dziļāka, nekā to gaidīja eksperti un tā prasa fundamentālus lēmumus, mēs varam vērot, kā pakāpeniski tiek sagrauta atgriezeniskā korelācija starp dolāru un zeltu (tāpat kā daudzas citas, iepriekš fiksētas, savstarpējas dažādu aktīvu kustības). Tieši tas arī kļuva par iemeslu ļoti neparedzamai cenu virzībai "dzeltenajam metālam". 

gold.ru

ziņu saraksts